Wszystko co robimy wywodzi się z pasji do architektury. Cieszymy się, gdy możemy podzielić się wiedzą z innymi. Poniższe materiały stanowią wycinek dorobku naukowego głównego architekta Jakuba Fidor, doktoranta w Katedrze Mieszkalnictwa i Podstaw Techniczno-Ekologicznych Architektury ZUT w Szczecinie.
W artykule podjęto tematykę inteligentnego zarządzania energią w kontekście wystawy Expo 2015. Omówiono kluczowe zagadnienia związane z oszczędzaniem i wytwarzaniem energii oraz jej zintegrowanym gospodarowaniem. Przedstawiono rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii oraz proekologiczne rozwiązania zastosowane w wybranych pawilonach wybudowanych na potrzeby wystawy.
ARCHITECTURAE et ARTIBUS – 1/2016, autor: Jakub Fidor
Idea osiedla ekologicznego wywodzi się z zasad zrównoważonego rozwoju. W ciągu ostatniej dekady nastąpiła wyraźna ewolucja i rozwój dominujących tendencji w podejściu do kształtowania środowiska mieszkaniowego. Związane jest to z rozwojem myśli ekologicznej oraz nowymi możliwościami w dziedzinie technologii.
ARCHITECTURAE et ARTIBUS – 3/2017, autor: Jakub Fidor
Poniżej udostępniamy przydatne materiały z nadzieją, że nasza współpraca będzie świadoma i owocna.
Zachęcamy do pobrania poradnika, który pokazuje jak powinna przebiegać prawidłowa współpraca na linii klient-architekt. Poradnik został stworzony przez architeków IARP.
Celem portalu jest pokazanie często trudnych tematów związanych z budownictwem w sposób prosty. Portal tworzony przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.