Wszystko co robimy wywodzi się z pasji do architektury. Cieszymy się, gdy możemy podzielić się wiedzą z innymi. Poniższe materiały stanowią wycinek dorobku naukowego głównego architekta Jakuba Fidor, doktoranta w Katedrze Mieszkalnictwa i Podstaw Techniczno-Ekologicznych Architektury ZUT w Szczecinie.
W artykule podjęto tematykę inteligentnego zarządzania energią w kontekście wystawy Expo 2015. Omówiono kluczowe zagadnienia związane z oszczędzaniem i wytwarzaniem energii oraz jej zintegrowanym gospodarowaniem. Przedstawiono rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii oraz proekologiczne rozwiązania zastosowane w wybranych pawilonach wybudowanych na potrzeby wystawy.
ARCHITECTURAE et ARTIBUS – 1/2016, autor: Jakub Fidor
Idea osiedla ekologicznego wywodzi się z zasad zrównoważonego rozwoju. W ciągu ostatniej dekady nastąpiła wyraźna ewolucja i rozwój dominujących tendencji w podejściu do kształtowania środowiska mieszkaniowego. Związane jest to z rozwojem myśli ekologicznej oraz nowymi możliwościami w dziedzinie technologii.
ARCHITECTURAE et ARTIBUS – 3/2017, autor: Jakub Fidor
Poniżej udostępniamy przydatne materiały z nadzieją, że nasza współpraca będzie świadoma i owocna.
Zachęcamy do pobrania poradnika, który pokazuje jak powinna przebiegać prawidłowa współpraca na linii klient-architekt. Poradnik został stworzony przez architeków IARP.
Celem portalu jest pokazanie często trudnych tematów związanych z budownictwem w sposób prosty. Portal tworzony przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuję” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.